Як гроші змінюють наше життя і відкривають нові можливості

Як гроші змінюють наше життя і відкривають нові можливості

Будь-який середньостатистичний громадянин мріє про збільшення свого доходу. Але навіщо йому потрібні додаткові гроші? Задайте це питання своїм знайомим, і в 99% Ви почуєте одне й те саме — для придбання тих чи інших товарів. Тобто гроші розглядаються лише як інструмент для підвищення своєї купівельної спроможності.

І якщо вам не вистачає готівки для придбання побутової техніки чи ремонту квартири, купівлі сезонного одягу чи поїздки у відпускну подорож, вам неодмінно допоможуть послуги мікрофінансових організацій. Позика на кредитну карту — це вигідний, швидкий та досить зручний спосіб заповнення грошового дефіциту.

Однак мало хто замислюється, що гроші можуть дати нам щось більше, ніж можливість володіння не дуже потрібними речами. Вони здатні надати нам повну незалежність та необмежені можливості для самовдосконалення, а також допомогти у створенні безпечних і комфортних умов для життя.

Заможна людина відрізняється від бідної не лише кількістю та якістю одягу чи продуктів харчування. Головна відмінність між ними полягає в ступені свободи. Багата людина має більше можливостей для вибору. Вона може обирати взуття улюблених брендів, модний курорт у будь-якій країні світу, марку машини та місце для будівництва заміського будинку.

Бідна людина не вільна — вона позбавлена навіть можливості обирати місце проживання та місце роботи. Зазвичай такі люди живуть у квартирах, що залишилися від батьків, і навіть якщо їм не подобається район проживання чи планування, вони не в змозі придбати собі нову житлоплощу. Бідні люди, які постійно скаржаться на своїх начальників, теж не вільні. Вони не можуть звільнитися, навіть якщо їх не влаштовує зарплатня та умови роботи, оскільки бояться внести будь-які зміни в своє життя.

Споживацький марафон

При низькому рівні доходів людина не надто замислюється, на що витратити зарплатню. Їй потрібно сплатити комунальні послуги, придбати продукти, залишити гроші на громадський транспорт. Суми, що залишилася, занадто мало, щоб купити те, що хочеться, тому доводиться в першу чергу купити те, що необхідно.

А тепер уявіть, що така людина отримала підвищення зарплати в два чи навіть в три рази. Чи стане вона більш вільною? Скоріш за все, ні.

Звісно, вона зможе купувати більш дорогі продукти, пересісти з переповненої маршрутки у власний автомобіль, частіше заходити в ресторани чи відправитися в мандрівку іншими країнами. Але подумайте: всі ці вчинки свідчать лише про збільшений рівень споживання, але ніяк не наближають нашого уявного героя до свободи й незалежності. Така людина, знову ж таки, купує не те, що їй хочеться, а те, що диктує їй суспільне становище, модні журнали чи настирлива реклама.

Як стати вільним

Насправді потрібно просто змінити ставлення до грошей. Замість того, щоб витрачати їх на пафосні й статусні речі, без яких вільна людина цілком може обійтися, потрібно замислитись, чого хочете особисто Ви. Нормально витрачати гроші на підвищення життєвого комфорту, на отримання нових вражень, але головне, що дає володіння значним капіталом — це безмежна свобода вибору.

Набридло жити в тісній квартирці напіврозваленого будинку? Побудуйте собі сучасний котедж, встановіть у ньому зручні меблі та побутову техніку, яка звільнить ваш час від домашніх турбот. Не подобається хамовитий начальник? Сміливо звільняйтеся і знайдіть собі заняття, яке зможе одночасно принести вам і задоволення, і стабільний дохід. Втомилися від зимових морозів чи осінньої сльоти? Вирушайте в жаркі країни, де в будь-який час року на вас чекає ласкаве сонце і теплі морські хвилі.

Для всього цього не потрібно бути мільйонером, достатньо навчитися раціональному використанню наявних грошових ресурсів. Витрачайте менше, ніж заробляєте, інвестуйте вільні кошти в прибуткові проекти, і тоді Ви зможете стати вільною людиною, а не залишатися рабом непотрібних речей.

Повернутися до списку статей
DMCA.com Protection Status