Протипоказання під час періоду менструацій

Протипоказання під час періоду менструацій

Існує безліч хибних думок з приводу того, що можна робити під час менструацій, а що краще відкласти на дні «після критичних». Щоб дізнатися відповіді на найцікавіші питання, варто поцікавитися думкою досвідченого акушера-гінеколога. У статті наведемо думки кандидата медичних наук Тетяни Румянцевої.

Секс і місячні

Найчастіша хибна думка — не можна травмувати кровоточивий орган сексом. Звісно, якщо ви живете у забитому селі, і поблизу немає чистої гарячої води, цей як мінімум негігієнічно. Але деяких і це не зупиняє. Факт залишається фактом — під час менструацій існує більший ризик заразитись якоюсь інфекцією, але, якщо дотримуватися гігієни, секс під час місячних абсолютно безпечний.

Досить поширеною думкою є ризик захворювання на ендометріоз під час статевих зносин у критичні дні. Але й до сьогодні лікарі розходяться в думках щодо причини появи цієї хвороби. Одні вважають, що виною цьому проблеми імунітету, інші підозрюють «у причетності» відхилення в будові органів, треті за звичкою валять все на генетику, але ще ніхто не підтвердив думку про «вину» сексу.

Заняття спортом, фізичні вправи

Як і загалом, так і під час місячних тренування й спорт будуть тільки на користь нашому організму. Рухова активність допомагає боротися з недугами. У ці дні спостерігається різке зниження в крові рівня прогестерону та естрогену. Тому тренування не потрібно відкладати на більш сприятливий час, оскільки організм, що знаходиться під впливом гормональних змін, легше «добирається» до палива. Навіть короткочасні вправи можуть мати високу ефективність.

Інша справа — силові вправи. Регулярні навантаження, а особливо вагами від 20 кг можуть привести до проблем малого тазу та інших гінекологічних захворювань, наприклад, опущення матки.

Також не варто силою тягнути себе в зал чи до гантелей, якщо погано себе почуваєте. Користі від перевантаження організму явно чекати не варто. Рекомендуємо для полегшення менструального болю зайняти позу йоги — насправді допомагає.

Дотримання дієт

Якщо мова йде про здорове харчування, то про це треба дбати завжди, і під час менструацій теж. Але якщо мається на увазі постійне недоїдання, вживання лише деяких конкретних продуктів заради скидання ваги, то шкода організму наноситься як у звичайні дні, так і під час місячних, і від цього слід відмовитись.

У критичні дні ми рекомендуємо звернути увагу на продукти з високим вмістом заліза (м'ясо, печінка), що дозволить компенсувати ймовірне зниження в крові гемоглобіну та еритроцитів. Смачний яловичий стейк зайвим не буде.

Ванна й лазня

Прийняття ванни обов'язкове, тому що саме в ці дні потрібна максимальна гігієна. Якщо ніяковієте через кров у воді, спочатку підмийтеся, а потім лягайте у ванну. До того ж хворобливі місячні та втрати крові призводять до підвищеної втоми, а ванна допомагає порелаксувати.

До речі, перебувати в жарких приміщеннях (лазнях, наприклад) небажано при великих втратах крові і помітному погіршенні самопочуття. Якщо ж все у порядку, використовуйте тампон і не бійтеся високих температур.

Алкоголь

Проти алкоголю немає протипоказань при менструаціях. Ви самі можете вирішувати, вживати такі напої чи ні, відштовхуючись від загального рівня здоров'я і особистих мотивів. Втім, є одна цікава деталь...

Вплив алкоголю на організм жінки залежить від фази менструального циклу. За прийому алкоголевмісних напоїв у різні фази відрізняється переносимість. Толерантність значно знижується під час місячних, тому жінка швидше п'яніє. Співвідносьте свої можливості з випивання із цим фактом.

Аскорбінова кислота

Аскорбінову кислоту можна використовувати для наближення початку менструацій.  Принаймні, в Інтернеті можна знайти докладну інструкцію. Більш того, аскорбінова кислота може використовуватися для екстреної контрацепції, проте приймати її потрібно в дуже великих дозах. Втім, немає відомостей, в яких саме, і наскільки це ефективно.

Оскільки вітаміну C властиво навіть викликати пологи, багато жінок побоюються приймати його в період менструацій. Багато хто боїться подовжити болісні дні, проте є дані, що аскорбіновій кислоті властиво навіть вкорочувати місячні. Втім, ніяких особливих протипоказань проти її застосування на рівні медицини не передбачено.

Аспірин

Приймати аспірин, який розріджує кров, не можна вагітним, дітям, людям похилого віку і тим, хто страждає виразкою. Під час менструацій також бажано відкинути його прийом через можливе посилення кровотоку. Якщо аспірин виписується лікарем, обговоріть з ним це питання.

Воскова депіляція

З деяких невеликих досліджень стало зрозуміло, що в процесі місячних у жінок дійсно знижується больовий поріг, і біль сама по собі переноситься складніше. Тому краще уникати відвідування в ці дні болючих процедур, щоб позбавити себе зайвих страждань.

Хірургічні втручання

Чимало жіночок бояться лягати під ніж під час місячних, аргументуючи це й без того достатньою втратою крові. Насправді за критичні дні можна втратити лише біля 100 мл крові, що не є протипоказанням для проведення операцій. Але є 3 важливі чинники-винятки.

  1. Велика втрата крові. Якщо ви втрачаєте багато крові під час місячних, є сенс відкласти операцію, щоб уникнути можливих ускладнень.
  2. Больовий синдром. Якщо ви дуже складно переносите період виділень крові, можливо, не варто навантажувати організм післяопераційним болем.
  3. Гігієнічне обмеження. Якщо реабілітаційний період триватиме дуже довго, краще не проводити операцію перед менструаціями з міркувань гігієни.

А якщо раптом виявиться, що на операцію недостатньо своїх коштів, вам допоможе позики онлайн на карту. Безліч українських МФО видають кошти під 0%!

Здавання крові

У період місячних і протягом 5 днів після них здавати кров не рекомендується. Донори втрачають її в достатній кількості і без менструальних крововтрат. Також в ці дні у жінки знижений гемоглобін.

Вокал

Гормональні зміни зачіпають і голосові зв'язки, через що голос може стати більш грубим. Спів у період місячних може сприяти навіть втраті голосу. Жінкам стає важче співати саме в перші дні циклу.

Проводилися навіть спеціальні дослідження з визначення різниці в голосі. У критичний період голос йде до більш низьких частот, і добиратися до високих стає важче. Співати, звісно, можна, проте рекомендується не напружувати зв'язки занадто сильно і пити чай з ромашки.

УЗД і мамографія

Під час менструального циклу картина УЗД грудей змінюється. Якщо з грудьми у вас є якісь проблеми, на УЗД буде помітнішою причина. Все ж такі дослідження краще проводити після закінчення критичних днів, проте не в другій половині циклу.

Мамографію рекомендуємо робити на 1-му тижні циклу. Але й це не дає гарантій максимально точного результату. Тому якщо у вас є направлення на мамографію, не варто спеціально очікувати місячних.

Повернутися до списку статей
DMCA.com Protection Status