Що робити при ревматоїдному артриті, і як уникнути хірургічного втручання?

Що робити при ревматоїдному артриті, і як уникнути хірургічного втручання?

Запальний процес хронічного характеру, під час якого імунна система руйнує здорові клітини, називається ревматоїдним артритом. Захворювання найчастіше вражає верхні та нижні кінцівки і їхні окремі сегменти (кисті, коліна, зап'ястя).

У виняткових випадках хвороба може чинити шкідливий вплив на кровоносну, дихальну та серцево-судинну системи, а також на очі й шкіру.

Як розпізнати хворобу?

Щоб своєчасно розпочати лікування, зверніть увагу на прояв таких симптомів:

 • хворобливість суглобів у стані спокою та під час зміни положення, виражена припухлість;
 • втрата апетиту і необґрунтована втрата маси тіла;
 • загальна слабкість організму;
 • озноб;
 • деформування уражених суглобів на заключних стадіях формування хвороби.

Найчастіше ревматоїдний артрит послідовно вражає обидві кінцівки. Захворювання має періодичний характер. Етапи загострення називають спалахами, а за ними наступає ремісія. Частота гострих проявів артриту залежить від методів лікування, інтенсивності ураження клітин, від кількості травмованих ділянок.

Чи потрібно звертатися до лікарів?

Звернутися до профільного фахівця потрібно відразу після візуальної самодіагностики і виявлення тривожних симптомів. Не варто відкладати візит до поліклініки у «довгий ящик», оскільки це може спричинити ускладнення.

В протилежному випадку на пацієнта, який ігнорує ознаки артриту, чекає викривлення, котре вправляється хірургічним шляхом, а також тривалий відновлювальний період. Підступна хвороба негативно позначиться не тільки на здоров'ї, а й на матеріальному становищі. Навіть якщо у вас не так багато грошей, візьміть позика онлайн на карту миттєво, щоб лікувати хворобу на зародковій стадії. Це особливо важливо в перші 2 роки її розвитку.

Причини розвитку хвороби

У кожному конкретному випадку причина появи в людини прогресуючого ревматоїдного артриту може бути різною. Лікарі виокремили перелік факторів, які сприяють його розвитку, серед яких:

 • вікові зміни (хвороба може проявити себе у будь-який час протягом життєвого шляху, але в групі ризику знаходяться хворі, вік яких у інтервалі від 40 до 60 років);
 • статева приналежність (статистика свідчить про те, що жінки більш схильні до ураження суглобів артритом, ніж чоловіки, особливо це стосується тих, які не народжували або народили зовсім недавно);
 • генетична схильність (спадковий фактор);
 • погана екологія і важкі умови праці (за постійного контакту зі шкідливими хімічними сполуками ризик прогресування хвороби значно збільшується);
 • надмірна вага (особливо це стосується людей, вік яких до 55 років);
 • куріння (доведений факт, що шкідлива звичка здійснює комплексну шкідливу дію на імунітет людини).

Методи лікування хвороби

На жаль, повністю позбутися проявів артриту неможливо. Однак сучасна медицина пропонує ефективні методи боротьби з недугою, які дозволяють збільшити тривалість ремісій і зупинити прогресію руйнівних процесів у організмі.

Пацієнту варто звернутися до медустанови з метою проведення комплексного обстеження, після чого лікар зможе підібрати лікування.

Ін'єкції аутоплазми

Суть процедури полягає у введенні в організм своєї ж плазми. Доктор здійснює забір крові у невеликій кількості і поміщає її у спеціальний апарат, що діє за принципом центрифуги. За допомогою обертанню на великій швидкості відбувається відділення тромбоцитів від складу крові, які потім і вводяться пацієнту.

Завдяки процедурі суглобові тканини регенеруються, а також зникає хворобливість.

Цитокінова терапія

Спосіб за принципом дії нагадує вищеописаний метод. Здійснюється забір крові у хворого, з якої за допомогою обертання виділяють білок, а потім вводять його пацієнту до 2-х разів на тиждень, залежно від тяжкості наявного захворювання.

Завдяки цьому методу вдається:

 • купірувати запальні процеси;
 • відновити безболісну рухомість;
 • зняти хворобливість.

Саме курс ін'єкцій травматологи-ортопеди вважають найбільш ефективним засобом у боротьбі з ревматоїдним артритом.

Лікарська терапія

Залежно від ступеня розвитку захворювання лікарі призначають:

 • нестероїдні ліки, дія яких спрямована на зменшення запалення та купірування больового синдрому;
 • гормонотерапію (спосіб лікування застосовується недовго, щоб не провокувати появу побічних явищ, здійснює потужний вплив на імунітет);
 • спеціалізовані ліки, які борються з ушкодженнями хрящових тканин;
 • модифікатори (мають безпосередній вплив на першопричину хвороби і знижують ризик прогресування хвороби).

ЛФК

Незважаючи на обмеженість рухомості, виконання деяких комплексів нескладних вправ здійснює сприятливу дію на пошкоджені суглоби. Завдяки заняттям йогою чи ходьбі вдається значно швидше відновити нормальне функціонування суглобів.

Важлива умова — фізкультура повинна поєднуватися з іншими медикаментозними способами лікування. Без них вона неефективна. Тренування має проводити компетентний лікар, обираючи вправи індивідуально для кожного пацієнта.

Хірургічне втручання

Операція потрібна лише в деяких випадках, коли артритні суглоби зазнали серйозних змін і деформації, стали нерухомими і потребують відновлення.

Запобіжні заходи, що попереджають розвиток захворювання

Застрахувати себе на 100% від проявів ревматоїдного артриту неможливо, проте можна знизити ймовірність його появи, усунувши основні чинники розвитку хвороби:

 • куріння (тютюнопаління значно підвищує ризик розвитку хвороби, а також ускладнює рухову активність);
 • повнота (зайва вага також ускладнює фізичну активність, підвищує ризик зношування всіх суглобів, особливо нижніх кінцівок);

шкідливий вплив навколишнього середовища (особливо актуально для працівників промислової та будівельної сфери).

Повернутися до списку статей
DMCA.com Protection Status