Як швидко стати розумнішим

Як швидко стати розумнішим

Навколишній світ не стоїть на місці. Стрімко розвиваються технології, медицина, освіта. Залишатися на місці в розвитку не повинна й окремо взята людина, адже у такому разі стагнація неодмінно переросте в деградацію. Ось чому зараз так важливо розвивати свої розумові та інтелектуальні здібності.

Навчання — це (практично) завжди добре. І якщо на відвідування навчальних курсів і тим більше здобуття вищої (можливо, навіть не першої) освіти не завжди є гроші й час, то саморозвиток вимагає куди більш скромних ресурсів. Звісно, можна дістати гроші на повноцінну освіту — взяти мікропозики онлайн на карту або знайти інший спосіб, але навіть у такому разі самоосвіта і корисні для тренування мозку звички зайвими не будуть. Нижче наведено 10 найкращих таких звичок.

1. Думати якомога більше

Найпростіша і в той же час досить ефективна звичка — це думати. Якщо ви задумаєтесь про те, що знаєте мало, що вам потрібно розвивати свій мозок, ви, швидше за все, перейдете від слів до справи.

Почніть з малого — дізнайтеся більше про те, що вам цікаво, подивіться документальні фільми на цікаві для вас теми, почитайте тематичні статті або книги. Почати простіше з того, що вас безпосередньо цікавить. А коли ви вже трохи дисциплінуєте себе, можна пробувати вивчати щось більш складне, але необхідне.

Думки самі собою не матеріальні, але можуть спричинити цілком матеріальні дії. Не лінуйтеся, задумавшись про розумовий розвиток. Робіть для цього хоч щось.

2. Читати книги

Здавалося б, максимально звичайна і передбачувана порада. Всі ми чули про те, що читання книг робить нас розумнішими. І це не просто слова, а цілком доведений факт. По-перше, вивчення літератури в будь-якому разі може допомогти розширити словниковий запас. По-друге, змусить мозок думати над прочитаним, аналізувати його. По-третє, читання книг розвиває уяву.

Зрозуміло, чим «серйознішою» буде література, тим більшим буде навантаження на ваш мозок. Але й надмірно вантажити його не варто. Розбавляйте наукову літературу легкою художньою, нехай працюють обидві півкулі мозку, розвивається як здатність аналізувати, так і творча частина мозку. Чим із більшою кількістю жанрів ви ознайомитеся, тим краще.

3. Не ховати емоції

Інтелект умовно можна поділити на дві складові — емоційну і раціональну. Перша допомагає підбирати необхідні в поточній ситуації емоції і контролювати їх. Друга — це інтелект у класичному розумінні цього слова, тобто здатність систематично мислити, адекватно оцінювати ситуацію, знаходити з неї вихід тощо.

Працювати потрібно з обома складовими, а не зациклюватися тільки на другій. Розвиток емоційної складової дозволить вам відчувати себе більш комфортно і впевнено. Для цього потрібно перестати боятись говорити про свої почуття, ховати невдоволення або, навпаки, радість. Давайте волю емоціям, не закривайтеся в собі. Тому що це, врешті-решт, може не просто призупинити розвиток, а й призвести до психологічних проблем.

4. Робити навпаки

Ця звичка, незважаючи на, здається, всю її дурість, насправді дуже добре тренує мозок. Спробуйте, наприклад, використовувати неробочу руку в повсякденних справах. Припустимо, ви правша. Намагайтеся відкривати двері, тримати виделку або навіть писати лівою рукою. Це дасть неабияке навантаження на ваш мозок, оскільки для досягнення абсолютно звичного результату йому доводиться працювати по-іншому.

Не зупиняйтеся на зміні рук. Спробуйте спілкуватися з кимось на іншій мові, уникайте звичних маршрутів дорогою на навчання або роботу. Чим від більшої кількості звичних мозку виходів з певних ситуацій ви позбавитесь, тим ефективнішим буде його тренування.

5. Рідше користуватися пошуковими системами

Пошукові системи (Гугл, Яндекс і т.д.) значно знижують цінність одержуваної інформації. Дійсно, коли на будь-яке своє питання можна отримати відповідь за кілька секунд, як можна цінувати таку інформацію? Мозок розслаблюється, коли пошук стає занадто легким. Це ж стосується калькуляторів, онлайн-конвертерів...

Спробуйте шукати хоч якусь інформацію в словниках, книгах, рахуйте у розумі чи на папері, аналогічно конвертуйте валюту. Намагайтеся рідше користуватися благами Інтернету. Витрачені зусилля не тільки змусять мозок краще працювати, а й будуть додатковим стимулом для кращого запам'ятовування і засвоєння інформації.

6. Грати в ігри на інтелект

Програми та ігри для стимуляції діяльності мозку часто розробляються за участі невропатологів і когнітивних психологів. Такі ігри зазвичай не розвивають мозок загалом. Одна гра може бути спрямована на стимуляцію розвитку пам'яті, а інша — на розвиток аналітичних здібностей. Відмінно підійдуть для тренування мозку ігри на логіку, реакцію і так далі.

Чим більше різних ігор ви спробуєте, тим краще й більш рівномірно буде розвиватися ваш мозок. Найкраще покращення — комплексне, і для мозку це теж актуально.

7. Розмовляти з самим собою

Не варто думати, що розмовляють самі з собою тільки люди з психологічними чи навіть психіатричними відхиленнями. Не так давно чергові дослідження підтвердили, що розмови з самим собою — відмінна стимуляція активності мозку.

Справа в тому, що під час розмови з самою собою людина автоматично вчиться максимально просто, коротко і ясно викладати інформацію. Систематизація і спрощення в межах розумного допомагають більш ефективно розв'язувати поточні проблеми.

Звісно, розмови з самим собою у громадському місці можуть викликати здивування з боку оточуючих, тому якщо хочете уникнути незручних моментів, краще робити це наодинці з собою. Для більш ефективного тренування мозку можна спробувати викладати самому собі інформацію або планувати дії як простою, так і більш складною мовою. У першому випадку можна говорити не просто з собою, а з уявною дитиною, пояснювати їй все максимально просто. У другому уявіть перед собою дорослу розумну людину, може, навіть розумнішу за вас. Говоріть з нею так, щоб не впасти у її очах. Це допоможе вашому мозку працювати більш комплексно і швидше підбирати потрібні слова.

8. Лаконічно формулювати думки

Вчіться говорити і думати без зайвої «води». Правило «стислість — сестра таланту» буде дуже актуальним в такому разі. Виймання з масиву інформації її суті — відмінна вправа для мозку.

Можете розпочати вчитися стислості через ведення блогу в Твіттері. Обмеження в кількості символів буде відмінним приводом для найбільш короткого викладу своїх думок. Але не варто обмежуватись одним Твіттером. Ведіть щоденник і просто про себе проговорюйте свої думки або плани якомога лаконічніше.

9. Вивчати іноземні мови

Під час вивчення нової мови мозок доволі сильно навантажується. Особливо добре вивчення іноземної мови для тренування пам'яті. Відточуються також розмовні навички. Доводиться багато думати, підбираючи незвичні слова. Мозок у такому разі працює в посиленому режимі, адже для того, щоб сказати щось, здавалося б, звичне, необхідно підбирати зовсім інші слова. Чим більше мов ви знаєте, тим ефективніше працює ваш мозок.

Втім, не варто гнатися за тим, щоб досягти хорошого рівня одночасно в декількох мовах. Почніть з простого і необхідного — англійської. Якщо європейські мови вас не цікавлять, вчіть японську, китайську або корейську. Оскільки ці мови мають зовсім іншу структуру і не схожі на звичні нам мови взагалі нічим, мозку буде ще важче. А вам, врешті-решт, приємніше від виконаної роботи.

Способів вивчення іноземних мов багато. Ви можете займатися з викладачем, відвідувати курси, дивитися фільми й серіали на обраній мові, читати новини, книги... Не забувайте й про розмову. Ідеальним варіантом буде знайти носія мови, з яким можна буде спілкуватися особисто, який направлятиме вас і вказуватиме на помилки.

10. Ретельно підбирати своє оточення

Середовище, в якому знаходиться людина, має великий вплив на її життя, звички, особистість. Зокрема й на розумові здібності. Чим більше у вашому оточенні буде розумних людей, тим краще буде й вам. Як, наприклад, навчитись добре грати в шахи можна лише з суперником, який сильніший за вас, так і стати розумнішим можна, спілкуючись з більш розумними людьми. Не обов'язково в усьому — достатньо, щоб ваш знайомий краще вас розбирався в певному питанні, тоді воно й для вас стане зрозумілішим.

Повернутися до списку статей
DMCA.com Protection Status