Як безболісно пережити тиждень до зарплати при відсутності грошей

Як безболісно пережити тиждень до зарплати при відсутності грошей

Якщо до зарплати залишився тиждень, а грошей у гаманці вже практично немає, складно відмовитися від спокуси позичити певну суму у своїх знайомих. Так, це непоганий спосіб поліпшити свої фінансові справи, але чи впевнені Ви, що не зможете прожити на решту грошей? Можливо, наші поради допоможуть знайти нові джерела для економії та стабілізації вашого бюджету. Так що не поспішайте обтяжувати друзів своїми проблемами...

1. Пошук готівки

Для початку потрібно визначитись, яка саме сума є у вашому розпорядженні. Ті гроші, що лежать у вашому гаманці, можуть виявитись далеко не єдиними. Перевірте кишені штанів, курток і піджаків, загляньте у ящики тумбочки біля ліжка, перетряхніть вміст сумочки, уточніть залишок на банківській картці. Цілком можливо, ваші пошуки увінчаються несподіваними знахідками, які дозволять безбідно прожити період до зарплати.

2. Пошук кредитора

Звісно, може виявитися й так, що наявних грошей явно не вистачає і без позики не обійтися. У цьому разі позичайте мінімально необхідну суму, щоб після повернення боргу решти грошей вистачило до наступної зарплати. Якщо вам не зручно звертатися до своїх знайомих з таким проханням, можна знайти й інші варіанти. Чимало мікрофінансових організацій забезпечать вас потрібною сумою без зайвих питань і повчань. Лише за 10–15 хвилин можна оформити заявку на сайті МФО і отримати позики онлайн без відмов, а щоб не платити великі відсотки, можна знайти пропозиції з нульовою ставкою.

3. Скорочення транспортних витрат

Ми не закликаємо вас їздити «зайцем» у громадському транспорті, але оскільки на роботу і назад все ж таки доведеться витратити деяку суму, проаналізуйте, на чому можна заощадити. Існує як мінімум 3 способи:

  • добиратися на роботу пішки. Звісно, в тому разі, якщо місце роботи знаходиться не в іншому кінці міста і якщо погодні умови не перешкодять вимушеній прогулянці;
  • відмовитися від особистого транспорту. З одного боку, такий спосіб може здатися більш витратним, оскільки передбачає витрати на метро чи автобус. Але, з іншого боку, машину потрібно періодично заправляти (а грошей у вас мало), і, крім того, можливі позапланові витрати на штрафи (якщо Ви порушите ПДР) або виклик евакуатора (якщо машина зламається);
  • домовитися з колегою, який живе по сусідству і має власний автомобіль, протягом тижня підвозити вас на роботу і назад.

4. Ревізія холодильника

Інша важлива стаття видатків — забезпечення триразового харчування. Перш ніж вирушати в супермаркет, перевірте свої їстівні запаси. Навіть якщо у холодильнику немає м'яса або ковбаси, там можна знайти кілька яєць, залишки вершкового масла чи банку консервів. Загляньте також у комору або на полиці кухонного гарнітура — там повинні залишитися макарони, крупи, кілька картоплин. Всі ці продукти допоможуть скласти основу вашого тижневого раціону, а найнеобхідніше можна докупити на наявні гроші.

5. Зміна раціону

Тимчасова відмова від звичних продуктів не зашкодить вашому здоров'ю, але все ж не варто впадати в іншу крайність і відмовляти собі у зайвому шматочку хліба. На щастя, асортимент продуктових магазинів досить різноманітний, і можна купити потрібні продукти з більш дешевої цінової категорії. До того ж у супермаркетах практично завжди є акційні товари, що дозволить вам не померти з голоду за тиждень до зарплатні.

6. Відмова від відвідування закладів громадського харчування

Якщо Ви звикли в обідню перерву забігати у найближчу кафешку, на цей тиждень варто відмовитися від такого марнотратства. Краще взяти з собою домашню їжу, а не витрачати мізерні залишки грошей на бізнес-ланч.

7. Вибір безкоштовних розваг

Не варто сидіти вдома вечорами, навіть якщо у вас немає грошей на відвідування клубу, театру або тренажерного залу. Чи давно ви гуляли з друзями в міському парку? А чи знаєте Ви, що у вашому місті проходить безкоштовна виставка картин місцевих художників? А чому б не влаштувати велозабіг чи згадати навички катання на скейті? За бажання навіть без грошей можна урізноманітнити своє дозвілля і отримати незабутні відчуття.

8. Використання бонусів і дисконтних карт

Згадайте, куди Ви складаєте різні купони та дисконтні картки. Можливо, саме зараз настав час для їхнього використання. Знижки на товари допоможуть з легкістю пережити складний період, а бонусні програми вашої банківської карти підкажуть нові варіанти для економії.

9. Продаж непотрібних речей

Пам'ятаєте, в минулому році Ви купили блузку (або щось на зразок цього), яку так жодного разу і не наділи? А на полиці припадає пилом подарований колегами художній альбом, хоча Ви не є любителем класичного живопису? Таких предметів, непотрібних вам, але цікавих для інших людей, можна знайти чимало. Так чому б не скористатись сайтами безкоштовних оголошень для позбавлення від мотлоху і поповнення свого гаманця?

10. Пошук додаткового заробітку

Знайти повноцінну роботу на тиждень вкрай складно, але ваші здібності цілком можуть стати джерелом регулярних доходів. Зареєструйтесь на біржі фрілансерів, допоможіть другу-підприємцю збути залежаний товар (ваші колеги й сусіди не відмовляться від придбання шкарпеток, рушників чи косметичних засобів за оптовими цінами), напишіть сусідові-студенту курсову роботу, загалом, використовуйте будь-яку можливість для заробітку, адже у вашому положенні знадобиться кожна копійка.

11. Оформлення кредитки

Якщо справи зовсім кепські, можна оформити кредитну карту. Зазвичай такі послуги передбачають досить тривалий безвідсотковий період, тому є сенс використовувати цей варіант. Найголовніше — не витратити всі доступні кредитні кошти до зарплатні, а продовжувати вести економний спосіб життя до повної ліквідації фінансових проблем.

________

Запропоновані поради допоможуть пережити безгрошів'я у разі затримки зарплати або при великих позапланових витратах. Але якщо проблема нестачі грошей має не разовий, а систематичний характер, є сенс замислитись про способи збільшення доходу. Наприклад, змінити місце роботи, знайти постійний підробіток або зайнятися мережевим маркетингом. Але це вже зовсім інша тема, яка вимагає більш детального висвітлення.

Повернутися до списку статей
DMCA.com Protection Status