Правильна економія в сім'ї: кілька простих способів

Правильна економія в сім'ї: кілька простих способів

Так сталося, що ціни на основні споживчі товари, продукти харчування та комунальні послуги зростають набагато швидше, ніж заробітна плата. В таких умовах вкрай складно займатися плануванням сімейного бюджету, особливо якщо в сім'ї є хоча б одна дитина. Діти, як відомо, швидко виростають з одягу і взуття, крім того, потрібно чимало коштів для придбання шкільних товарів, книг, іграшок, оплати репетиторів, спортивних секцій, розвивальних гуртків.

А якщо додати сюди витрати на лікування, здорове харчування, оздоровчий відпочинок та інші видатки, стає зрозуміло, що без розумної економії не обійтися. Як же поєднати економне ведення бюджету і забезпечення всіх потреб дитини?

1. Об'єднуйтеся з друзями

Напевно у вас є друзі, колеги, сусіди, які мають дітей різного віку, що дає вам величезну перевагу. У вашої сусідки накопичився непотрібний одяг, з якого її діти давно виросли, у двоюрідного брата стоїть письмовий стіл, яким ніхто не користується, колега може поділитися контактами недорогого репетитора. Користуйтеся цими можливостями, не забуваючи натомість пропонувати щось корисне для своїх знайомих. Є й інші способи для обопільної економії — спільні придбання акційних товарів за схемою «два за ціною одного», загальна няня для ваших і сусідських малюків і т.д.

2. Не нарощуйте борги за комуналкою

Намагайтеся сплачувати рахунки за комунальні послуги вчасно, інакше рано чи пізно це може перетворитись на серйозну проблему. Як би не хотілось купити дитині давно обіцяний подарунок, краще відкласти сюрприз на кілька місяців, ніж допустити утворення боргів за комуналкою, розрахуватися з якими буде дуже непросто. Якщо витрати на комунальні послуги занадто великі, спробуйте оформити субсидію — це єдиний розумний вихід у такій ситуації.

3. Економте за допомогою пластикових карт

В наші дні буквально кожна велика торговельна мережа пропонує своїм клієнтам накопичувальні знижки, які зараховуються на спеціальну карту. Крім того, багато компаній співпрацюють з певними банками, пропонуючи їхнім клієнтам хороші знижки. Якщо можна отримати знижку, скориставшись картою певного банку, під час розрахунку за бензин чи за абонемент у плавальний басейн, не варто нехтувати такою можливістю.

4. Не втрачайте вигідні розпродажі

Велика конкуренція між торговими компаніями може бути дуже вигідна покупцям. Бажаючи привернути клієнтів і збільшити продажі, багато хто з них організовує розпродажі сезонного одягу чи товарів з торішніх колекцій з неймовірними знижками. Якщо вам до вподоби така економія, зовсім не обов'язково регулярно відвідувати всі навколишні магазини для пошуку найбільш дешевих товарів. Всю інформацію щодо проведення розпродажів можна знайти в Інтернеті на спеціальних сайтах.

5. Здійснюйте купівлі онлайн

І якщо вже ми заговорили про Інтернет, то складно оминути ті можливості, які пропонує онлайн-торгівля. Почнемо з того, що вартість багатьох товарів в Інтернет-магазинах набагато нижча, ніж у звичайних універмагах і супермаркетах. По-друге, ви зможете за короткий час ознайомитися з десятками пропозицій, не виходячи з дому. А тим паче в спокійній домашній обстановці порівняти ціни, зробити вірний вибір і прийняти рішення про купівлю набагато простіше. І по-третє, на спеціальних сайтах-агрегаторах можна знайти дисконтні купони або промокоди, які дозволять купувати потрібні товари за мінімальною вартістю.

6. Намагайтеся долати побутові проблеми самостійно

Кран, що протікає, необхідність дрібного ремонту одягу і взуття, поклейка шпалер чи ремонт розеток — зазвичай ці проблеми легко усуваються фахівцями з відповідних сервісів. Але подумайте: хіба тато не зможе полагодити кран, а мама не в змозі пришити відірваний рукав? Такі дрібні ремонтні операції, виконані самостійно, не лише допоможуть заощадити частину бюджету, а й дозволять провести з користю час із дітьми. Син із задоволенням подасть татові потрібний інструмент, а дочка навчиться користуватися ниткою з голкою — така допомога позитивно позначиться на взаємовідносинах дітей і батьків.

7. Не захоплюйтеся модними ліками

Ви все ще вважаєте, що найефективніші ліки — ті, що рекламують по телевізору? А чи знаєте Ви, що телевізійна реклама коштує мільйони гривень, а отже, її оплата вже закладена у вартість ліків? Тобто Ви платите не лише за певний лікувальний ефект, а й за маркетингові амбіції фармацевтичної компанії. А між тим, практично у кожних дорогих ліків є більш дешеві аналоги, дізнатись про які можна у лікаря, в аптеці, в тому ж Інтернеті. І ефективність лікування такими аналогами часто анітрохи не поступається лікувальним можливостям розрекламованих препаратів.

Звісно, трапляються ситуації, коли на лікування дитини дійсно потрібні великі суми. У цьому разі можна скористатися допомогою мікрофінансових організацій, які запропонують кредит на карту цілодобово на вигідних умовах, тим більше що чимало МФО пропонують новим клієнтам можливість отримання безвідсоткових позик.

8. Харчуйтесь економно, але з користю для здоров'я

Для правильного розвитку дитячого організму зовсім не обов'язково купувати найдорожчі продукти харчування. І в середній ціновій категорії можна знайти досить якісні товари. Скористайтеся Інтернетом для пошуку різних досліджень і рейтингів молока, печива, сосисок, і Ви з подивом виявите, що краще — не завжди означає найдорожче.

Для економного, але корисного харчування потрібно не так вже й багато — готуйте домашню їжу, вирощуйте пряні трави на балконі чи підвіконні і, звісно, обмежте споживання фастфуду. Навіть один цей захід дозволить і поліпшити якість харчування дитини, і отримати фінансову економію, адже саме такі продукти зазвичай витягають з гаманця досить значні суми.

Повернутися до списку статей
DMCA.com Protection Status