Як поліпшити пам'ять ― 8 порад для розвитку мозку

Як поліпшити пам'ять ― 8 порад для розвитку мозку

Пам'ять піддається тренуванню, так само як і м'язи, потрібно лише проявляти наполегливість у виконанні наведених тут рекомендацій. Дотримуючись наших порад, Ви уже за 30 днів зможете навчитись запам'ятовувати великі обсяги інформації і перестанете страждати забудькуватістю.

1. «Годуйте» мозок новою інформацією

Вчитися ніколи не пізно, і чим більше Ви будете напружувати мозок, тим краще він  працюватиме. Водночас абсолютно не важливо, яким саме інтелектуальним заняттям Ви віддасте перевагу — вивченню китайської мови, розгадуванню кросвордів чи грі в шахи. Будь-яка розумова праця стане відмінною гімнастикою для мозку.

2. Розширюйте зону комфорту

Виконуючи день у день одні й ті ж рутинні обов'язки, Ви скорочуєте свої розумові здібності. Постарайтеся щодня отримувати нові враження, прагніть до розширення кругозору, спробуйте проникнутись новими ідеями — ваш мозок працюватиме на повну силу, пристосовуючись до нових умов існування.

Навіть звичні справи намагайтеся виконувати різними способами, наприклад, відмовтеся від позичання грошей у своїх колег, а замість цього ширше використовуйте можливості онлайн-кредитування. Позика на карту цілодобово — сучасний спосіб вирішення фінансових проблем, який забезпечить вам незалежність і стабільність у найскладніших економічних умовах.

3. Освойте медитацію

Багато хто вважає медитацію чимось на зразок засобу релаксації, однак її можливості  набагато ширші. Медитація допомагає підвищити концентрацію, поліпшити увагу, прискорити обробку інформації. До того ж для медитації потрібно не так багато часу, тому не варто нехтувати настільки дієвим методом для підвищення своїх інтелектуальних можливостей.

4. Читайте

Читання — складний і дивно ефективний процес, під час якого мозок перетворює абстрактні символи у реальні почуття, думки, ідеї. Жодне візуальне або фонетичне сприйняття не може зрівнятися з читанням за силою впливу на мозок. Тільки під час читання у мозку активізуються ті ж нейрони, які залучаються під час виконання реальних дій.

Саме тому хороша література дає нам можливість «переживати» описувані події, співчувати героям творів, створювати яскраві картинки у своїй уяві. Таким чином читання розширює наше світосприйняття, а заодно продовжує молодість мозку.

5. Описуйте події свого життя в щоденнику

Щоденне ведення записів у щоденнику дозволяє проаналізувати минулі події, поглянути на них під іншим кутом зору, підвищує самодисципліну і знижує рівень стресу. Крім того, ведення щоденника покращує довготривалу пам'ять і стимулює розумові функції мозку.

6. Ведіть активний спосіб життя

Давно доведено, що фізичний розвиток дітей тісно пов'язаний з їхньою інтелектуальною активністю, але те ж правило діє й для дорослих. Не обов'язково нарощувати м'язову масу в тренажерному залі, підкорювати гірські вершини чи бігати марафонські дистанції — для поліпшення роботи мозку достатньо легкої пробіжки, занять йогою або тривалих піших прогулянок.

7. Забезпечте собі якісний сон

Повноцінний нічний відпочинок дозволяє відновити фізичні сили і зняти психологічний стрес. А також тільки під час сну мозок має можливість спокійно переробити накопичену інформацію. Не менш корисний короткочасний денний сон, який підвищує концентрацію, уважність і продуктивність мозку.

8. Байдикуйте

Тиша й спокій дозволяють відключитись від насиченого подіями дня, дати волю своїй фантазії та уяві. А як відомо, саме ці якості характерні для розвитку творчих здібностей, тому протягом дня виділяйте собі час, вільний від робочих і домашніх обов'язків. Тиша потрібна мозку для формування пам'яті, аналізу та переробки інформації, так що постарайтеся відвикнути від постійно увімкненого телевізора і по можливості усуньте інші джерела фонового шуму.

Повернутися до списку статей
DMCA.com Protection Status