Чого хочуть судові пристави, і як протистояти їх зазіханням

Чого хочуть судові пристави, і як протистояти їх зазіханням

Щоб не допустити незаконних дій з боку судових розпорядників та мінімізувати збиток від конфіскації вашого майна, ознайомтеся з невеликою інструкцією, складеною досвідченими юристами.

Зустріч з судовими розпорядниками зазвичай загрожує тим людям, які зобов'язані згідно з судовим рішенням відшкодувати збитки позивачеві. Заборгованість за кредитами, несплата комунальних послуг, ухилення від аліментів — причин, за якими Ви ризикуєте розлучитися з частиною свого майна, чимало. Але нерідко судові розпорядники дещо перевищують свої повноваження. Щоб цього не відбулось, стороні, що програла, необхідно знати про свої права, а також про ті способи, які дозволять скоротити можливі збитки.

1. Що завжди залишиться при вас

В першу чергу Ви повинні знати, що є перелік речей, які заборонено до вилучення по виконавчому провадженню. До цього переліку входять:

  • предмети, які необхідні для забезпечення вашої життєдіяльності, наприклад, одяг, взуття, посуд, їжа, ліжко, стіл і т.д. А ось пральна машина чи холодильник цілком можуть бути внесені до опису арештованого майна. Однак Ви можете звернутися до суду і довести, що побутова техніка не відноситься до предметів розкоші, а є необхідним елементом нормального життя;
  • всі речі, що належать дітям, зокрема іграшки, одяг, спальне та шкільне приладдя, книги та ін.;
  • майно, яке є для Вас джерелом заробітку, наприклад, автомобіль, комп'ютер чи швейна машинка. Однак Ви повинні довести, знову ж таки, через суд, що вони потрібні саме для заробітку. Тому консультація з досвідченим адвокатом в цьому разі вкрай бажана;
  • житлоплощу, що належить Вам на правах власника, за умови, що у Вас немає іншого житла.

Щоб до опису потрапило якомога менше майна, слід вжити деяких заходів до його складання. Наприклад, продайте автомобіль і дачу, зніміть всі гроші з рахунків і віддайте їх батькам чи близькому другові, віднесіть золоті та срібні вироби в надійне місце (тільки не в банківську комірку, зняту на ваше ім'я). В ідеалі у вас повинні зберегтися лише речі, перераховані вище. Все, що не входить до цього переліку, буде описано та реалізовано з ціллю погашення ваших боргів.

2. Не прогайте момент

Отримаєте Ви чи не отримаєте повідомлення про початок провадження, нікого не цікавить. Але ж саме через 5 днів після його відправлення у ваш будинок завітають представники виконавчої служби. І дійсно, за роботу поштового відомства вони не відповідають, а відсутність у вас на руках повістки не є підставою для перенесення дати початку арешту майна.

Втім, Ви маєте можливість оскаржити цю дату в суді. Проте набагато розумніше встановити на телефон додаток Департаменту державної виконавчої служби, щоб факт відправлення вам повідомлення не пройшов повз увагу.

3. Поговори зі мною, розпоряднику

Рано чи пізно, але настає момент особистого спілкування з розпорядником. Зазвичай вам дають можливість пояснити причини виникнення заборгованості, а також можуть вислухати ваші пропозиції щодо погашення боргу. Потім Ви повинні викласти все це в заяві, зазначивши розмір та періодичність виплат.

Вирушаючи на зустріч з розпорядником, будьте скромнішим — не потрібно вдягати соболину шубу, брати з собою сумочку від Шанель чи останню модель швейцарських годинників. Та й з телефоном будьте акуратнішим, оскільки його теж можуть вилучити.

Пам'ятайте, що розпорядники хочуть якомога швидше й краще виконати свою роботу, для чого у них напевно є низка відпрацьованих прийомів, зокрема різні провокаційні питання. Ви зовсім не зобов'язані полегшувати долю чужих для вас людей, тому будьте стримані, акуратні у висловлюваннях, не піддавайтеся емоціям та провокаціям.

4. Як знизити розмір виплат

При складанні графіку виплат нагадайте розпоряднику, що вам треба хоча б 2–3 рази на день їсти, витрачати гроші на транспорт, сплачувати за комуналку і т.д. Тобто якась мінімальна сума грошей повинна залишатись у вашому розпорядженні. Решту грошей, отриманих вами з будь-яких джерел, буде конфісковано до повного погашення фінансових зобов'язань. Якщо ж решти грошей не вистачає, можна звернутися в одну з мікрофінансових організацій. Невеликі гроші онлайн на карту цілодобово допоможе легше пережити важкі часи.

Навіть якщо у вашій заяві вказана певна сума, розпорядники регулярно перевірятимуть як місце вашої роботи з метою виявлення підвищення зарплати чи нарахування премії, так і ваші банківські рахунки та карти. Все, що вони знайдуть, буде вилучено. Можна спробувати зафіксувати розмір щомісячних платежів у суді — цей захід допоможе позбутися пильної уваги судових виконавців.

Повернутися до списку статей
DMCA.com Protection Status