Поради, які допоможуть впоратися з безсонням

Поради, які допоможуть впоратися з безсонням

Безсоння — досить небезпечне явище, оскільки скорочує час, відведений для відновлення фізичних і психічних сил. Нестача сну стає причиною виникнення безлічі захворювань, зокрема призводить до появи синдрому хронічної втоми. На щастя, позбутися проблем зі сном можна, не вдаючись до медикаментозних засобів. Для цього потрібно лише дотримуватися запропонованих рекомендацій.

1. Налагодьте режим дня

Для нашого організму вкрай важливе чітке дотримання періодів сну і неспання. Тому слід виробити єдиний режим дня і для будніх, і для вихідних днів — у цьому випадку Ви будете швидко засинати ночами і легко прокидатися вранці.

2. Знайдіть час для денного сну

Якщо протягом дня Ви відчули втому, не відмовляйте собі у відпочинку — денний сон тривалістю не більше 45 хвилин допоможе відновити сили і відчути прилив енергії.

3. Позбавтеся від шкідливих звичок

Алкоголь і куріння негативно впливають на здоров'я, зокрема погіршують якість сну. Якщо відмовитися від шкідливих звичок складно, постарайтеся хоча б максимально знизити кількість випитих келихів і викурених сигарет за 2–3 години до сну.

До шкідливих звичок можна віднести й думки про різні повсякденні проблеми, які тримають мозок у напрузі, не даючи йому переключитися в режим сну. Намагайтеся розв'язувати їх у денний час, наприклад, за нестачі фінансових коштів знайдіть надійного кредитора, який надасть оперативну матеріальну підтримку. Швидкі гроші без довідок, оформлений в одній з мікрофінансових організацій, зніме тривожний стан і поверне міцний здоровий сон.

4. Не зловживайте кофеїном

Наскільки корисна ранкова чашка кави, настільки ж шкідливий цей напій, випитий перед сном. Людям, які страждають від безсоння, варто забути про вживання кофеїновмісних продуктів (чаю, кави, шоколаду, газованої води тощо.) як мінімум за 6 годин до відходу до сну.

5. Відмовтеся від вечері

Щільна важка їжа — не найкращий спосіб налаштувати організм на повноцінний відпочинок. Якщо ж почуття голоду не дає заснути, краще влаштувати невеликий перекус, який не перевантажить шлунок.

6. Знайдіть оптимальний час для тренувань

Фізична активність, без сумніву, вкрай важлива для підтримки здоров'я, проте слід відмовитись від тренувань безпосередньо перед сном.

7. Спіть з комфортом

Приділіть увагу організації місця для відпочинку — підберіть ортопедичний матрац і зручні подушки, стежте за чистотою і свіжістю постільної білизни, міняйте тип ковдри залежно від температурного режиму.

8. Забезпечте надходження свіжого повітря

Навіть якщо у спальні встановлено кондиціонер, відкрийте вікно або кватирку для провітрювання спальні перед сном. Цю пораду можна не виконувати, якщо вікно виходить на жваву автомагістраль чи на промзону. Температура в спальні повинна бути трохи нижчою, ніж у інших приміщеннях — це допоможе зберегти потрібну вологість повітря.

9. Обмежте шум і світло

Найкраща якість сну досягається у повній темряві і абсолютній тиші. Якщо іншому члену сім'ї необхідне світло, надіньте захисну пов'язку на очі, а шум від працюючого телевізора або занадто активних сусідів можна знизити за допомогою затичок для вух.

10. Не відволікайтесь на сторонні справи в спальні

Спальня призначена безпосередньо для відпочинку, тому, лежачи в ліжку, не потрібно переглядати робочі папери, спілкуватися в соціальних мережах чи проявляти іншу активність (крім сексуальної).

Пам'ятайте, що міцний сон — це не розкіш, а необхідність, адже хронічний недосип може призвести до серйозних порушень здоров'я, зокрема й психічного характеру.

Повернутися до списку статей
DMCA.com Protection Status